Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
геологічний факультет
Національний науково-природничий
музей НАН України,
відділ геологічний

CURRICULUM VITAE

Попова Лілія Вікторівна
Народилася 20 лютого 1973 р. в м. Докучаєвськ Донецької обл.
Науковий співробітник НДЛ Мінералого-геохімічних досліджень геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистент кафедри загальної та історичної геології

E-mail: sigillariannpm@gmail.com

Освіта:
1990-1995 рр. – біологічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка.
В 1997-1999 рр. – аспірантура на кафедрі загальної та історичної геології Київського університету
травень 2002 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Мікротеріофауна сучасного руслового алювію Дніпра» з спеціальності «палеонтологія і стратиграфія».

Навчальні курси:
1. Палеонтологія
2. Методи палеонтологічних досліджень
3. Екологія
4. Проблеми еволюції біосфери

Сфера наукових інтересів:

  • По-перше – фауна дрібних ссавців четвертинного періоду, широко відомого (завдяки мультику) як Льодовиковий період. Згодом визначився так би мовити особистий, найбільш симпатичний для мене четвертинний звірок – ось він.
  • Четвертинний період відзначається також останнім в геологічній історії Землі Великим вимиранням (коли вимерли мамонти і супутня їм фауна). Механізми цієї події, а також механізми функціонування четвертинних наземних екосистем, таких близьких до нас у часі і таких відмінних від всього, що можна спостерігати сьогодні – це друге.
  • і нарешті, оскільки я читаю палеонтологічні курси на геологічному факультеті, достатньо знаюся на викопних безхребетних, а також на вищій наземній рослинності. Із безхребетних особливо багато зусиль було покладено на викопних головоногих («примати моря», а також, якщо хто на цьому розуміється – ортостратиграфічна група), на організми-рифоутворювачі (бо дуже вже хитрі ситуації вони створювали в давніх морях), та на морських їжаків (ці вже просто так, бо невиразно прикольні).
 

← На головну