16 січня 2014 року пролунав в ефірі черговий випуск радіопередачі «Школяда», в якій від-булася зустріч з деканом геологічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка доктором геологічних наук, професором Михайловим Володимиром Альбертовичем, якій підвів підсумки другого туру 6 сезону, надав правильні відповіді на запитання минулого туру та задав запитання на наступний тур.

Вітаю вас, друзі!

Продовжуємо нашу геологічну експедицію і запрошуємо усіх слухачів до участі у ній. За кілька хвилин ви зможете записати нове завдання. А зараз послухайте правильні відповіді на запитання другого туру.

«В яких резервуарах зберігається природний газ в підземних газосховищах?» – це було перше запитання.

Це питання є дуже актуальним для нашої країни. Україна забезпечує левову частку транспортування російського газу до Європи, має потужний комплекс підземних газосховищ і може забезпечити зберігання понад 30 млрд кубічних метрів газу одночасно.

Комплекс підземних газосховищ включає газо- і трубопроводи, газозбірні колектори і пункти, компресорні станції, свердловини, пастки та інші об’єкти. Вони забезпечують транспортування і зберігання газу. Усі учасники конкурсу описали види підземних резервуарів, особливості технології закачки і відбору газу, питання безпеки робіт.

Друге запитання звучало так: «Які різновиди мінералу кварцу існують в природі і чим вони відрізняються?»

Кварц – це дуже цікавий мінерал, який має багато різновидів і модифікацій. Вони відрізняються за кольором, структурою, домішками тощо. Це визначає їх зовнішній вигляд, застосування, цінність. Найважливішими різновидами кварцу є: гірський кришталь, кристобаліт, тридиміт, коесіт, агат, аметист та інші. Є ще такий цікавий різновид кварцу, як стишовіт. Це високобарічна модифікація, яка утворюється при ударі під час падіння метеоритів. Про нього згадав лише один учасник – Томаш Штогрин.

Дякуємо за цікаві листи:

• Ірині Харченко з села Ребідайлівка Кам’янського району Черкаської області;
  • Валентині Олейник з міста Слов’янськ Донецької області;
  • Катерині Гирці з села Губарівка Богодухівського району Харківської області;
  • Надії Дідух з міста Рівного;
  • та іншим учасникам конкурсу.

А переможцями другого туру стали:

• Томаш Штогрин з міста Тернопіль.
  • Члени гуртка «Юні географи» з села Суходіл Гусятинського району Тернопільської області;
  • Учні школи № 24, члени гуртка «Прометей», міста Хмельницький.

У подарунок вони отримують грамоти і зразки викопних решток амонітів.

А зараз запишіть запитання третього туру.

1. Коли і як утворилися сучасні океани?
  2. Чому в Японії землетруси відбуваються часто, а в Україні – ні?

Відповіді надсилайте на адресу «Школяди», або на сайт геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де є сторінка «Геологічна експедиція». Тут ви можете знайти всю інформацію про нашу вікторину. Переможці, як завжди, отримують у подарунок зразки мінералів.

Будемо раді розмістити на нашому сайті інформацію, про ваші гуртки, подорожі, геологічні екскурсії тощо. Надсилайте свої фотографії, малюнки, розповіді про себе. Чекаємо вас на нашому факультеті на День відкритих дверей, який відбудеться 21 березня, в останній день третьої чверті.

Бажаю успіхів! До зустрічі в березні.