22 листопада 2013 пролунав в ефірі черговий випуск радіопередачі «Школяда», в якій відбулася зустріч з деканом геологічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка доктором геологічних наук, професором Михайловим Володимиром Альбертовичем, якій підвів підсумки першого туру 6 сезону, надав правильні відповіді на запитання минулого туру та задав запитання на наступний тур.

Дорогі друзі!

Продовжуємо нашу геологічну експедицію і запрошуємо усіх слухачів до участі у ній.

У минулій передачі ми поставили наступні запитання:

1. «Назвіть 10 країн світу, найбагатших на корисні копалини. Чи є серед них Україна?»

Правильна відповідь.

Існують різні способи визначення багатства мінерально-сировинної бази тієї чи іншої країни. Наприклад, визначають загальні запаси і їхню загальну вартість; кількість запасів на душу населення, на одиницю площі та ін. Тому однозначно виділити десятку найбагатших на корисні копалини країн світу дуже складно. Але загалом провідне місце у світі посідають такі країни:
Сполучені Штати Америки, Канада, Бразилія, Росія, Китай, Індія, Саудівська Аравія, Іран,Австралія, Південно-Африканська Республіка та ін.

Чи є серед них Україна? Якщо говорити про тверді корисні копалини – то так. А за кількістю мінеральної сировини на душу населення Україна є однією найбагатших у світі. Займаючи 0,5 відсотка території суші Україна володіє майже п’ятьма відсотками світових запасів твердих корисних копалин. У нас є величезні родовища заліза, титану, цирконію, урану, вугілля, марганцю, каолінів, будівельного каміння та ін.

2. «Які є гіпотези щодо вимирання динозаврів?» – це було друге запитання. Приємно, що учасники конкурсу перерахували практично всі гіпотези щодо вимирання динозаврів. Найголовніші з них: падіння метеориту Чиксулуб у Мексиці та інших метеоритів на межі крейдового та палеогенового періодів; зміна полярності магнітного поля Землі; бурхливі вулканічні виверження; зміна екологічного стану середовища та інші.

Найбільш повні та правильні відповіді надіслали:

• Надія Дідух з міста Рівне;
  • Члени гуртка «Юні географи» з села Суходіл Гусятинського району Тернопільської області – наші постійні учасники і дописувачи;
  • Інна Рябчук з селища Чернігівка Запорізької області;
  • Томаш Штогрин з міста Тернопіль.

У подарунок переможці отримують грамоти і зразки мінералів з усього світу.

Запитання другого туру.

1. Які різновиди мінералу кварцу існують у природі і чим вони відрізняються?
  2. В яких резервуарах зберігається природний газ в підземних газосховищах?

Відповіді надсилайте на адресу «Школяди», або на сайт геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де є сторінка «Геологічна експедиція». Тут ви можете знайти всю інформацію про нашу вікторину. Переможці, як завжди, отримують у подарунок зразки мінералів.

Чекаємо на ваші листи. Бажаємо успіхів! І до зустрічі в січні.