В новому 2013-2014 навчальному році ми починаємо новий 6-й сезон радіо вікторини «Геологічна експедиція». 27 вересня 2013 пролунав в ефірі черговий випуск радіопередачі «Школяда», в якій відбулася зустріч з деканом геологічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка доктором геологічних наук, професором Михайловим Володимиром Альбертовичем, якій розповів багато цікавого про науку геологію, відповів на запитання журналістів Українського радіо та задав запитання на наступний тур.

Дорогі друзі!

Сьогодні ми починаємо новий етап нашої геологічної експедиції. Я запрошую до участі у ній всіх хлопців та дівчат, яким цікаво вивчати навколишній світ і ті природні багатства, які зберігаються в надрах нашої планети. І які хотіли б у майбутньому отримати професію геолога. Це дуже цікава професія, бо вона поєднує і романтику польових експедицій в різних районах світу і глибокі теоретичні знання. Адже об’єкт вивчення геології – це вся наша планета з дуже довгою історію її розвитку, і ті корисні копалини, без яких не може обійтися людство.

Геологія – одна з найдавніших наук. Ще первісні люди шукали поклади кременів для виготовлення наконечників списів. Деякі країни навіть отримували свої назви завдяки родовищам тих копалин, які відкривали на їхній території, наприклад, Гана раніше називалася «Золотим берегом» (GoldCoast), або Аргентина – від Argentum – срібло.

Завдяки дослідженням геологів на сьогодні відкрито понад 20 тисяч мінералів, сотні різновидів гірських порід і типів родовищ.

Геологія, хоча й «земна» наука, проте вивчає і Всесвіт. Можливо, саме завдяки їй в недалекому майбутньому людство почне розробляти родовища на інших планетах Сонячної системи.

Тож, геологія має довгу історію та великі перспективи. Вивчати цю науку і цікаво і дуже корисно. До чого я вас і закликаю!

А зараз запишіть завдання 1-го туру нашої вікторини.

1. Назвіть 10 країн світу, найбагатших на корисні копалини. Чи є серед них Україна?
  2. Які є гіпотези щодо вимирання динозаврів?

Відповіді надсилайте на адресу «Школяди», або на сайт геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де є сторінка «Геологічна експедиція». Тут ви можете знайти завдання нашої вікторини, якщо не встигли його записати. Переможці отримують у подарунок зразки мінералів. А найактивніші учасники конкурсу отримають спеціальні призи.

Чекаю на ваші листи. Бажаю успіхів!