Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Грищук Павло Іванович

доцент кафедри геофізики,
кандидат геологічних наук

телефон: +38 (044) 521-33-42

e-mail: pavel@univ.kiev.uapavel_g@voliacable.com

Після закінчення у 1993 р. з відзнакою Київського університету імені Тараса Шевченка працював на кафедрі геофізики спочатку інженером І категорії, з 1994 р. – завідувачем навчальної лабораторії, з 1996 р. – асистентом, паралельно навчався в заочній аспірантурі (1993–1997). Кандидат геологічних наук (1999), доцент (2000), докторант (2004–2007), з 2007 р. – вчений секретар кафедри геофізики.

Курси. З початку своєї педагогічної діяльності (1996 р.) впроваджує у навчальний процес свої комп'ютерні програми. Розробив нормативний курс: "Основи геофізики" та спеціальні курси: "Історія та методологія геологічної науки" та "Інтерпретація гравімагнітних аномалій".

Членство. Секретар асоційованого товариства Європейської асоціаціїї геонауковців та інженерів (EAGE) у Київському університеті (1996-2004). Активний член Товариства геофізиків-розвідників (SEG) в Україні з 2002 р. Засновник першої студентської секції SEG в Україні (2002).

Публікації. Автор та співавтор 34 друкованих праць, в тому числі навчального посібника "Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі" (співавтор - професор Гура К.О.) – К.: ВЦ "Київський університет", 2000, – 155 с.

Нагороди. Лауреат премії Національної академії наук України для молодих учених (2000), стипендіат Кабінету Міністрів України (2002–2004).

Розробки. Спільно з професором Гурою К. О. та кандидатом наук Нурмухамедовим В. Г. створив алгоритми виділення та інтерпретації слабоінтенсивних магнітних аномалій в класі призматичних об'єктів. Розробник програм обробки спостережень для сучасних магнітометрів виробництва Казахстану (ММ-61) та Канади (Scintrex). Програми впроваджені в УкрДГРІ та ПДРГП «Північгеологія».

Стажування. У 2008 та 2009 роках був 12 місяців на стажуванні (Post-Doctorate) у Португалії в Алгарвському університеті м. Фару.

Науковий інтерес. Інтерпретація гравітаційних та магнітних полів. Інформаційні технології в геофізиці.

Вміння. Програмування (FORTRAN, BASIC, C/C++, Microsoft Visual C++), володіння геофізичними пакетами (GM-SYS, GMT, Mirone), робота в ОС (Windows та Linux), досвід (аналогове та цифрове фото, Photoshop).

Мови. Українська (рідна), російська (вільно), англійська (добре) і португальська (зі словником).

Творчість. Створив стенди "Кафедра геофізики у ІІІ тисячолітті" (2004), "Міжнародні зв'язки кафедри геофізики" (2004), "Видатний геолог України – В.Г. Бондарчук (100 років з дня народження)" (2005, співавтор – доцент Фурдуй Р.С.), "Захисники Вітчизни. Геологи Університету на фронтах ІІ світової війни" (2007, співавтор – доцент Фурдуй Р.С.), "О.Л. Ейнор – видатний палеонтолог і стратиграф (100 років з Дня народження)". Зібрав фотоматеріал, назви підручників та дисертацій випускників кафедри геофізики до книги "Геофізична освіта і наука в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. – Київ: ВПЦ «Київський університет». – 2000. – 312 с. (співавтори: Вижва С.А., Коровніченко Є.Г., Рева М.В., Продайвода Г.Т.). Книга існує тільки у електронному вигляді.


 
Інститут геології