Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Зарубін Юрій Олександрович

професор кафедри геології нафти і газу,
доктор технічних наук

Народився 23 квітня 1950 р.

Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу за спеціальністю «технологія та комплексна механізація розроблення нафтових і газових родовищ». Наукову діяльність розпочав у 1972 р. інженером науково-дослідного сектору в Івано-Франківському інституті нафти і газу.

Захистив кандидатську дисертацію на тему «Розробка і вдосконалення методів ізоляції пластових вод на родовищах України» (1981) і відтоді продовжує розвивати дослідження, присвячені вирішенню перспективних галузевих завдань. У 1992 р. захистив докторську дисертацію на тему «Фізичні та технологічні основи використання внутрішньопластових хімічних реакцій для вилучення нафти з надр».

У 1996 р. Ю. О. Зарубін призначений начальником управління Державного комітету з енергозбереження. З 1997 р. до 1999 р. — заступник голови Державного комітету нафтової і газової промисловості. З 1999 р. до 2003 р. — заступник голови правління ВАТ «Укрнафта». З 2003 р. працює на дочірньому підприємстві «Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості» НАК «Нафтогаз України» на посадах заступника генерального директора, першого заступника генерального директора, заступника керівника відділення.

Учений має більше 100-а опублікованих наукових праць, 60 винаходів, 11 монографій. Основними напрямами його наукової діяльності є:

  • проблеми розробки нафтових і газових родовищ;
  • розробка і вдосконалення методів ізоляції пластових вод;
  • математичне моделювання гідродинамічних процесів у пластових системах;
  • теплові методи підвищення нафтовіддачі пластів;
  • вивчення фізико-хімічних та термобаричних процесів впливу на фільтраційно-ємнісні характеристики нафтогазонасичених пластів у привибійній зоні свердловин.

Керує дослідженнями загальнодержавного значення, присвяченими нарощуванню власного ресурсного потенціалу, вдосконаленню систем розробки родовищ нафти і газу, диверсифікації джерел зовнішнього забезпечення енергоресурсами тощо.

Юрій Олександрович є заступником головного редактора збірника наукових праць «Проблеми нафтогазової промисловості», що видається у ДП «Науканафтогаз».

Працює на кафедрі нафти і газу за сумісництвом, викладає курс «Технології розробки нафтогазових родовищ».


 
Інститут геології