Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Студентський парламент

/  Головна /  Студпарламент / 

З 26 листопада по 2 грудня 2011 року
в польських вузах проходило стажування українських студентів.

Організаторами виступили студентський парламент Польщі спільно з Всеукраїнською студентською радою, які реалізували проект «Стажування студентського самоврядування в Польщі».

У проекті передбачалась участь близько 50-60 осіб з усієї України. Протягом візиту українським лідерам студентського самоврядування було представлено діяльність польських самоврядних організацій за принципом обміну досвідом. Учасники візиту були зобов'язані підготувати коротку презентацію про свій вищий навчальний заклад та студентське самоврядування.

Молоді активісти мали чудову можливість обмінятися досвідом в організації роботи органів студентського самоврядування та презентувати одне одному найкращі молодіжні проекти, які успішно втілюються у їхньому навчальному закладі, місті, чи, навіть, області. У стажуванні взяли участь студенти багатьох українських вузів, які були направлені в різні куточки Польщі.

– Особисто я проходив стажування в Лодзинському технічному університеті. За рейтингами популярності цей технічний вуз займає четверте місце в Польщі (серед технічних університетів).

Лодзинський технічний університет був заснований в 1945 році. З розвитком міста, з появою нових фабрик, кількість факультетів із трьох зросла до 9. Сьогодні до складу університету входять 9 факультетів, 70 кафедр і 120 спеціальностей. В 1992 році був відкритий міжнародний інженерний факультет, на якому курси читаються англійською і французькою мовами. Близько 20 тис. студентів проходять навчання в ЛТУ. В 2002 році була відкрита більша, повністю комп'ютеризована бібліотека. На території університету перебувають 9 гуртожитків, їдальня, кінотеатр, студентське радіо "Жак", 2 філії банку, бюро подорожей і багато чого іншого. Безсумнівно, кожний студент знайде тут всі необхідні умови для свого розвитку, навчання та відпочинку!

Розповідає учасник стажування – Анатолій Кострець, студент ІV курсу, групи «Геофізика» (голова студентського парламенту геологічного факультету).

– Дуже приємно, що стажування такого рівня проходило саме в Польщі. Це країна, яка недавно ввійшла до Європейського Союзу і нам є чого в них повчитись. Студенти – майбутнє України, на цьому неодноразово наголошував, зокрема, і Президент Віктор Янукович. Саме за молоддю – нові пропозиції, цікаві ідеї, благополуччя України. Щиро сподіваюсь, що такі заходи стануть традиційними, і будуть корисними для кожного з нас.

Ректорат Лодзинського технічного університету

– Як вже було сказано вище, за мету було покладено обмін досвідом не тільки в сфері органів студентських самоврядувань, а і навчання взагалі. Це і наукові конференції, система викладання, оцінювання, вартість навчання, можливості вступу іноземних студентів і т. д. Це була хороша можливість отримати цікаву інформацію з перших вуст. Нам є чому повчитись в них і, можливо, це допоможе нашим українським вузам хоч трошки наблизитись до європейських стандартів та систем.

Крім всього вищесказаного, хочеться відмітити і прекрасно організований відпочинок для учасників стажування. Це і екскурсії визначними місцями м. Лодзь, музеї, театр, і розважальна програма в караоке-барі, боулінг, більярд, ковзани і багато іншого. Все це добре проілюстровано на фото, які знаходяться нижче.

Загалом, поїздка видалася наповненою новими враженнями, позитивними емоціями та бажанням створювати нові проекти та втілювати їх в життя.

Хочеться висловити слова вдячності всім хто мав відношення до створення даного проекту та реалізації його в життя – Дякую!


Фотогалерея: Стажування українських студентів в Польщі, 2011 рік

 
Інститут геології