Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Зацерковний Віталій Іванович

професор, завідувач кафедри геоінформатики,
доктор технічних наук

CV Зацерковний Віталій Іванович укр.

Народився 19.10.1955 в м. Києві.

У 1976 р. закінчив з відзнакою Васильківське військово-повітряне технічне училище за спеціальністю – Літальні апарати і силові установки. В 1984 р. закінчив з відзнакою Військово-повітряну академію ім. проф. М.Є. Жуковського за спеціальністю – Літальні апарати і силові установки. З 1984 по 1988 р. – викладач Іркутського вищого військового інженерного училища.

З 1988 по 1991 р. навчався в ад’юнктурі ВПІА ім. проф. М.Є. Жуковського. В 1991 р. закінчив ад’юнктуру при Військово-повітряній академії ім. проф. М.Є. Жуковського і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14 – Озброєння і військова техніка на спеціальну тему. З 1991 по 1994 рр. – викладач, старший викладач Чернігівського вищого військового училища льотчиків.

У 1993 р. отримав вчене звання – доцент.

З 1994 по 1997 рр. працював в СЗАТ «Агрокомсинтез» на посадах начальника обчислювального центру, начальника аналітичного відділу, заступника голови правління. З 1997 по 2002 рр. голова правління, директор ТОВ ТД «Чернігівський».

З 2002 по 2013 рр. працював в Чернігівському державному інституті економіки і управління на посадах доцента кафедри геодезії, картографії та землеустрою, доцента кафедри інформатики та економічної кібернетики.

В 2013 р. захистив дисертацію Інституті проблем математичних машин і систем НАН України на тему “Методи, моделі та програмно-технічні засоби геоінформаційної підтримки прийняття рішень у системах управління територіями” на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – Інформаційні технології.

З 2013 по 2015 рр. працював в Національному авіаційному університеті на посадах доцента і професора кафедри аерокосмічної геодезії.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з 1 вересня 2015 р.

У 2018 р. отримав вчене звання професор.

Автор 175 наукових та науково-методичних праць, з них 6 монографій у співавторстві (”Основи ГІС”, ”Просторовий аналіз в ГІС”, ”ГІС і бази даних”, ”Обчислювальна техніка: історія розвитку від лампових комп’ютерів до комп’ютерів на інтегральних схемах”, ”Аерокосмічні дослідження Землі: історія розвитку, том 1”, ”Аерокосмічні дослідження Землі: історія розвитку, том 2”, 1 одноосібна монографія ”Обчислювальна техніка: історія розвитку від найпростіших пристроїв для лічби до електромеханічних комп’ютерів”, 1 навчальний посібник ”Алгоритмізація та програмування” з грифом МОН, 12 патентів на винаходи.

Сфера наукових інтересів: геоінформаційні системи і технології, дистанційне зондування Землі, системний аналіз, історія техніки.

Сфера викладацької діяльності:

  • інформаційні технології;
  • геоінформаційні системи в геології;
  • дистанційний моніторинг природно-технічних систем;
  • геоінформаційна інтерпретація ДЗЗ.

 
Інститут геології