Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Геологічний музей

Геологічний музей
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка


м. Київ, вул. Васильківська, 90
Kyiv, Vasilkivska, 90
Тел. (044) 259-70-33,
E-mail: nesterovski@univ.kiev.ua

Директор музею – доктор геологічних наук,
професор Нестеровський Віктор Антонович.
Тел. 097-801-05-95

Кристали-велетні
кварцу

Заснований у 1834 р. як Мінералогічний кабінет кафедри мінералогії та геогнозії Університету Св. Володимира. Початковим фондом для нього стали 15 538 зразків Волинського ліцею, 1 457 зразків Луцької гімназії та декілька сотень експонатів Віленського університету. На початок 1837 р. зібрання Мінералогічного кабінету вже нараховувало 19 362 зразків мінералів, гірських порід та скам’янілих решток.

Великий внесок в становлення музейної справи, поповнення експонатами, систематизації колекції внесли видатні вчені Київського університету С.Ф. Зенович, Е.К. Гофман, К.М. Феофілактов, Б.С. Чернишов, В.Ю. Тарасенко, Л.А. Крижанівський, П.І. Грищанський, В.М. Чирвинський, М.І. Безбородько, П.А. Тутковський, Б.О. Гаврусевич, С.П. Родіонов, Г.І. Молявко, М.М. Клюшніков, О.Л. Ейнор, Т.М. Агафонова, В.Г. Молявко, О.В. Комарова та ін. З 1891 р. паралельно з Мінералогічним кабінетом працює Геологічний кабінет, які у 1948 р. реорганізовані в Мінералогічний та Палеонтологічний музеї. У 1997 р. ці музеї були об’єднані у Геологічний музей.

Музей складається з 4-х відділів: загальної геології та геологічних процесів; історії Землі та палеонтології; мінералогії і петрографії; геології і корисних копалин України. Музей має експозиційний та фондовий матеріал, спеціалізовану бібліотеку, лабораторію первинної обробки фондів. При музеї існує національний петрофонд України.

В музеї експонуються близько 10 тис. та знаходяться в фондах понад 50 тис. зразків мінералів, гірських порід, скам`янілих залишків фауни і флори, серед яких чимало унікальних. Експозиції музею демонструють положення Землі в космічному просторі, особливості її будови та розвитку, еволюцію органічного світу, мінерали та гірські породи, коштовне та декоративне каміння, корисні копалини України. В фондах зберігаються монографічні та раритетні колекції. Центральне місце в палеонтологічному відділі займає скелет мамонту, знайдений на території Києва.

Готується до видання путівник англійською мовою "Museum Guide". В музеї проводиться експонування нових надходжень за 2013-2014 рр.

27-30 жовтня 2015 р. у Навчально-науковому інституті «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка відбудеться наукова конференція «Природничі музеї та їх роль в освіті та науці». Детальну інформацію шукайте у Розділі "Конференції".


Топаз Володарськ-Волинського родовища

Кристали ортоклазу
на альбітовому субстраті

Унікальний скелет мамонтуСпівробітники геологічного музею:

Нестеровський Віктор Антонович – директор музею, професор кафедри геології нафти і газу

Вакуленко Ольга Михайлівна – інженер 1-ї категорії

Волконська Людмила Олександрівна – інженер 1-ї категорії

Туркевич Ольга Валентинівна – інженер


 
Інститут геології