Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Байсарович Ірина Михайлівна

доцент кафедри геології нафти і газу,
кандидат геолого-мінералогічних наук

телефон: +38 (044) 521-33-16

Народилася 23.10.1961 в с. Кавалєрово, Приморського краю, Росія.

У 1984 р. закінчила з відзнакою геологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

У 1991 р. захистила кандидатську дисертацію «Формирование и субмаринная разгрузка трещинно-карстовых вод в прибрежной зоне Чорного моря».

З 2000 р. – доцент кафедри гідрогеології та інженерної геології геологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка. Рішенням ВАК України в 2003 році присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «Геологія морів і океанів». З 2010 року – доцент кафедри геології нафти і газу.

Напрямок наукової діяльності: екологічний статус підземних вод та територій національних суб-басейнів р. Дунай, процеси та типи антропогенного впливу на геосистему прибережно-шельфової зони України, освоєння надр та охорона навколишнього середовища.

Викладає навчальні дисципліни:

 • Глибинна гідросфера Землі (англійською мовою)
 • Гідрогеофізика (англійською мовою)
 • Небезпечні природні процеси в довкіллі (англійською мовою)
 • Екологічні аспекти пошуків та видобутку нафти і газу

Є керівником педагогічної асистентської практики.

Автор близько 50 наукових праць і науково-методичних посібників

Основні праці:

 • Екологія водних ресурсів та природних систем. Навчальний посібник – К., 2003
 • Космогеологія. Навчальний посібник – К., 2003 р.
 • Екологічна геологія. Підручник. – К., 2006
 • Базові поняття екологічної геології. Навчальний посібник. – К., 2008
 • «Екологічна оцінка проектів видобутку корисних копалин» навчальний посібник: Інтернет-ресурс Київського університету www.geol.univ.kiev.ua/ua/lib/, 2010.
 • Екогеологія України: навчальний посібник/ В.М.Шестопалов, М.М. Коржнев, С.А. Вижва та ін. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет» – 2011. – 671 с.
 • Релікти палеокріогенезу на території України. Навчальний посібник Веб-сайт геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. www.geol.univ.kiev.ua/ua/lib/, 2012

У 1994 р. здобула стипендію Президента України для молодих вчених; у 1996 р. – стипендію Президії Національної Академії Наук України. З 1999-2000 р. Вчений секретар Спеціалізованої Ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті геологічних наук НАН України; у 2001 р. – за наукову діяльність відзначена грамотою Міністерства освіти і науки України. З 2002 p. – член Вченої Ради геологічного факультету, а з 2004 – вчений секретар Вченої Ради геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2010 року Міністерством закордонних справ України призначена національним експертом України з питань підземних вод у Міжнародну комісію із захисту Дунаю. Брала участь в роботі 10-15ої зустрічей експертів з підземних вод МКЗД в м. Регенсбург, Німеччина; м. Будапешт, Угорщина; м. Белград, Сербія; м. Софія, Болгарська Республіка; м. Відень, Австрія. З квітня 2010 р. – заступник декана геологічного факультету з міжнародного співробітництва.


 
Інститут геології