Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Карпенко Олексій Миколайович

професор, завідувач кафедри геології нафти і газу,
доктор геологічних наук

телефон: +38 (044) 259-80-79

e-mail: alexbrig@inbox.ru

Народився в 1958 р. у м. Радомишлі Житомирської області. За освітою – гірничий інженер-геофізик. У 1980 році після закінчення Івано-Франківського інституту нафти і газу був прийнятий на посаду стажиста-викладача, а з 1981 р. почав працювати асистентом кафедри промислової геології і геофізики. З 1983 по 1986 рр. навчався в аспірантурі з відривом від виробництва Івано-Франківського інституту нафти і газу, по її завершенні, у 1987 р. захистив кандидатську дисертацію за результатами науково-дослідних робіт з вивчення елементного складу та колекторських властивостей гірських порід нафтових і газових родовищ Ямальського півострова Західного Сибіру.

З 1994 по 2004 р. О.М. Карпенко працював на посаді доцента кафедри геофізичних досліджень свердловин ІФНТУНГ. У 2004 р. був зарахований в докторантуру ІФНТУНГ; у 2005 р. захистив докторську дисертацію "Науково-методичні засади оцінки ємнісних властивостей гірських порід тонкошаруватих розрізів родовищ вуглеводнів за даними геофізичних досліджень"в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2006-2008 рр. професор О.М. Карпенко працював на посаді завідувача кафедри польової нафтогазової геофізики ІФНТУНГ. З вересня 2008 р. – професор кафедри геофізики а з 2010 р. – завідувач кафедри геології нафти і газу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Він є автором 8 навчально-методичних праць – лабораторних практикумів, конспектів лекцій, навчального посібника для студентів геолого-геофізичних спеціальностей. На даний час О.М. Карпенком читаються лекції та проводяться практичні і лабораторні заняття зі студентами, які навчаються за спеціальностями "Геофізика","Гідрогеологія" та "Геологія нафти і газу", з дисциплін: "Петрофізика порід-колекторів", "Промислова геофізика та обробка даних на ЕОМ", "Методи геофізичних досліджень у гідрогеологічних свердловинах","Загальні проблеми геології нафти і газу", "Підрахунок запасів нафти і газу", "Нафтогазові родовища та підземні сховища газу".

Наукові інтереси:

  • фізико-геологічні моделі гірських порід-колекторів різних за будовою та генезисом;
  • петрофізика гірських порід-колекторів та покришок покладів нафти і газу;
  • комплексна геологічна інтерпретація даних геофізичних досліджень у розрізах нафтогазових свердловин складних типів;
  • прогнозування активізації екзогенних геологічних процесів за геолого-геофізичними та іншими даними;
  • пошуки та розвідка нетрадиційних покладів та джерел нафти і газу.

За результатами науково-дослідних робіт О.М. Карпенком підготовлено та опубліковано понад 100 наукових праць, з них 6 – патенти України та Російської Федерації на винаходи, 1 наукове відкриття (диплом № 310).

Професор О.М. Карпенко є членом спеціалізованої вченої ради Д 26.001.42 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2007-2010 рр. працював членом експертної ради з геологічних наук ВАК України. Є експертом Державної комісії по запасах корисних копалин (родовища нафти і газу); заступник Голови секції природничих наук Фонду фундаментальних досліджень Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Член редколегії Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка (серія геологія).

За вагомі наукові здобутки має винагороди від Спілки геологів України (срібна медаль "За заслуги"), від Міжнародної Академії природничих наук, Ганновер (медаль ім. К. Рентгена), від Російської Академії природничих наук (медаль ім. П.Л. Капиці), Почесну відзнаку ІІІ ступеня НАК "Нафтогаз України". У 2007 р. О.М. Карпенка нагороджено знаком "За наукові досягнення" Міністерства освіти і науки. Також, у 2007 р., йому присвоєно звання "Почесний розвідник надр" від Державної геологічної служби України.


 
Інститут геології