Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Викладачі

/  Головна /  Викладачі / 


Огар Віктор Володимирович

доктор геологічних наук,професор,
професор, завідувач кафедри геології нафти і газу

телефон: +38(044)431-04-24

e-mail: victor_ogar@knu.ua;
ogar_victor@ukr.net

CV Огар Віктор Володимирович укр.
CV Огар Віктор Володимирович англ.
    ResearcherID: H-9474-2018
Scopus Author ID: 30567550300
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-7566-3648

Hародився 24 грудня 1955 року.

У 2009 році захистив докторську дисертацію «Стратиграфія кам’яновугільних відкладів України та розвиток кнідарій» (спеціальність 04.00.01 – загальна та регіональна геологія).

У 1977 р. закінчив геологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Геологічна зйомка, пошук та розвідка родовищ корисних копалин».

Після закінчення університету працював на геологічній зйомці у партіях Красноярського геологічного управління. В 1979-1983 рр. навчався в аспірантурі Київського університету (науковий керівник – проф. О.Л. Ейнор) та у складі експедицій геологічного факультету проводив тематичні палеонтолого-стратиграфічні дослідження верхнього палеозою на Уралі, Приураллі, Тянь-Шані. У 1983-1993 рр., працюючи в експедиції ВГО "Північукргеологія", виконував геологічну інтерпретацію геофізичних даних для окремих ділянок Українського щита, Волино-Подільської плити, Дніпровсько-Донецької западини. Протягом 1993-2001 рр. у ЗАТ «Концерн Надра» займався нафтогазопошуковими роботами. З 2002 року дотепер працює на геологічному факультеті (з 2014 року ННІ «Інститут геології»).З 2011 року дотепер – професор кафедри геології нафти і газу. Вчене звання професора кафедри геології нафти і газу присвоєно у 2016 році. З 2024 року – завідувач кафедри геології нафти і газу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Розробив і викладає курси:

  • Основи регіональної геології
  • Нафтогазоносні провінції світу
  • Пошуки та розвідка родовищ нафти і газу
  • Прогнозування нафтогазоносності надр
  • Геологічні методи дослідження нафтогазоносних комплеків
  • Geology and unconventional hydrocarbons research (разом з викладачами кафедри)
  • Геологія нафтогазоносних басейнів України

Науковий керівник виробничих практик бакалавра, передипломних практик магістра.

Наукові інтереси – літологія, палеонтологія, стратиграфія та нафтогазоносність кам’яновугільних і нижньопермських відкладів.

Член Правління ВГО «Спілка геологів України», Українського Палеонтологічного товариства НАН України, Палеозойської комісії Національного Стратиграфічного комітету, International Association for the Study of Fosil Cnidaria and Porifera (IASFCP).

Науковий керівник кафедральної науково-дослідної теми 16КП049-08 «Стратиграфія, літологія, генезис та корисні копалини пізньодокембрійсько-фанерозойських осадових формацій України».

Член редколегій періодичних фахових видань – «Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Геологія», «Палеонтологічний збірник» (ЛНУ імені Івана Франка).

Науковий керівник трьох пошукувачів, що успішно захистили кандидатські дисертації. З 2022 р. член експертної ради з питань атестації наукових кадрів з геологічних і географічних наук МОН України.

Член оргкомітету та модератор щорічної Всеукраїнської молодіжної наукової конференції-школи «Сучасні проблеми наук про Землю» ННІ «Інститут геології».

Голова (2010-2019 рр.) та (з 2020 р.) член журі секції «Геологія, геохімія та мінералогія» фінальних етапів Всеукраїнського конкурсу шкільних науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Має понад 130 наукових та навчально-методичних праць.

За вагомі успіхи у проведенні наукових досліджень, підготовку фахівців та громадську роботу нагороджений: Відзнаками Державної геологічної служби України Медаль Л.І. Лутугіна «За заслуги у розвідці надр України» (2008, 2009); Ювілейною медаллю групи компаній НАДРА «За видатні заслуги» (2011); Подякою МОН України (2013); Почесною грамотою та медаллю Малої академії наук України, присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка (2014); Грамотою КНУ за успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі (2019); присвоєно Почесне звання «Кращий викладач року», ННІ «Інститут геології» (2021)


 
Інститут геології