Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

На шляху до пізнання надр

(День відкритих дверей в ННІ «Інститут геології»)

Цікавим та насиченим стало 27 жовтня 2017 р. для організованих групи школярів київських НВК Ліцей № 157 (керівник Сергеєва Ганна Володимирівна), ЗОШ №13 (керівник Решетник Марія Миколаївна), та ЗОШ № 2 (керівник Міщенко Зоя Юріївна). В останній перед осінніми канікулами день навчання до ННІ «Інститут геології» завітало понад 70 учнів. Об’ява щодо проведення Дня відкритих дверей зацікавила також членів турклубу «Університет» (про геологію їм розповів асистент кафедри загальної та історичної геології Мазко А.Є.), а також гостей із Луганська, що завітали до Інституту та Геологічного музею.

Як і передбачалось програмою заходу, з розповіддю про геологію та навчання Інституті школярам розповіли директор Інституту проф. Михайлов В.А., заступники директора доц. Шунько В.В. та доц. Демидов В.К., проф. кафедри геології нафти і газу Огар В.В. У прекрасно обладнаній аудиторій ім. В.І. Вернадського з великою увагою учні сприйняли інформацію щодо історії ВНЗ, напрямків та спеціальностей, за якими ведеться підготовка бакалаврів та магістрів, умов вступу та особливостей навчання Інституті.

Після цього настав час практичної роботи. Вже традиційно, основна увага гостей була прикута до мікроскопічних досліджень гірських порід і руд та до Геологічного музею (директор, проф. В.А. Нестеровський).

Без перерв напружено працювали співробітники кафедри геохімії, мінералогії та петрографії – ас. Павлова О.О., доц. Павлов Г.Г. та інж. Білан О.В., надаючи можливість учням вперше побачити гірські породи під мікроскопом та на великому екрані, визначити їх склад та структуру та походження.

Цікавим виявилась також знайомство з рудами (доц. Омельчук О.В.) та з рудною мікроскопією – вивченням рудних мінералів у відбитому світлі (доц. Дубина О.В.). У мінераграфічному кабінеті кафедри геології корисних копалин школярі побачили справжнє золото, але не у ювелірних прикрасах, а у природному стані, такому, як його знаходять та досліджують геологи.

Знайомство з Інститутом продовжилось в Геологічному музеї, де експонуються мінерали, гірські породи і руди, а також викопні рештки фауни і флори. Крім того, в музеї розміщені уламки метеоритів та стенди з космічної геології, зразки гірських порід, що ілюструють результати екзогенних та ендогенних геологічних процесів, демонструються основні етапи історії геологічного розвитку нашої планети і еволюції органічного світу від найдавніших часів до сьогодення. І, звичайно, не залишив байдужим жодного з відвідувачів унікальний кістяк мамонта, що розміщується в центрі експозиції. Фото на фоні мамонта вже стало доброю традицією, своєрідним символом удачі та творчого натхнення!

Новим та напрочуд вдалим заходом, проведеним в рамках дня відкритих дверей, виявилась вікторина «Геологія в музеї», організована та проведена спільними зусиллями за участю Київського палацу дітей та юнацтва, ВНЗ «Інститут Тутковського» (Лівенцева Г.А.), ННІ Інститут геології (доц. Крочак М.Д.) та Геологічного музею (інж. Вакуленко О.М.). Учасники вікторини були у захваті від можливості проявити свої геологічні знання та ерудицію. Весело та невимушено вони відповідали на питання. При цьому деякі з цих відповідей були настільки «нестандартними», що їх сміливо можна занести в архів музею.

Швидко промайнув короткий осінній день, але двері ННІ Інституту геології залишаються завжди відкритими для всіх тих, хто цікавиться геологією і науками про Землю!

Організатори Дня відкритих дверей та Вікторини щиро вдячні керівникам учнівських груп, а також співробітникам Інституту та гостям за активну участь у проведенні Дня відкритих дверей. Особливу подяку висловлюємо Голові Правління Спілки геологів України, П.О. Загороднюку за надану підтримку. 
Інститут геології