Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

У кінці літа на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася перша українська міжнародна геофізична школа – Geoscience Field Camp in Ukraine 2017. Проведення цього заходу стало мож-ливим завдяки старанням членів студентського осередку SEG, що діє на базі ННІ «Інститут Геології» при підтримці Спілки Геофізиків-Розвідників (SEG), норвежської геофізичної компанії TGS, українського підприємства «Transient Technologies», ряду інших компаній, які виступали у ролі партнерів та спон-сорів. В результаті 19 учасників із 8 країн світу (Україна, Польща, Румунія, Єгипет, Данія, Чехія, Хорватія, Пакистан) протягом тижня набували практи-чного досвіду застосування геофізичних методів для вирішення геологічних та археологічних завдань. Об’єктом досліджень стала одна із перлин Поділля – Кам’янець-Подільський. При підтримці Міністерства культури України у межах старого міста та Кам’янець-Подільського замку були проведені висо-коточні дослідження, націлені на виявлення місцезнаходження підземних ту-нелів, залишків фундаменту споруд оборонного та релігійного характеру та інших об’єктів, які були втрачені під час минулих війн. Методи приповерх-невої сейсморозвідки, електротомографії, магніторозвідки та георадарні ви-шукування, які були застосовані, також здатні локалізувати дренажні канали, галереї, підземні ходи та будь-яку іншу культурну спадщину, що була забута на сотні років. Як результат було покрито зйомками більше десяти різномані-тних локацій та отримано гігабайти цінної інформації, яка зараз перебуває на етапі обробки та інтерпретації.

Метою польового табору, крім здобуття професійних знань та навичок було наблизити міжнародних учасників до краси української природи та культури. Через це важливе місце мало знайомство із красою Поділля, марш-рути вздовж каньйону Дністра та екскурсії до місцевих печер.

Таким чином, студенти Інституту Геології провели унікальний проект, націлений на примноження культурної спадщини країни та на налагодження міжнародних взаємозв’язків між українськими та світовим студентським і науковим співтовариством.

 
Інститут геології