Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Третій науковий семінар з оцінки зсувної небезпеки та оцінки її впливу на суспільство

З 20 по 23 вересня 2021 року в м. Одеса відбувся Третій науковий семінар з оцінки зсувної небезпеки та оцінки її впливу на суспільство, організований у гібридному форматі ННІ «Інститут геології» спільно із Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова та Європейською Асоціацію геовчених та інженерів (EAGE). Голова оргкомітету – доктор геологічних наук, професор, завідуюча кафедри загальної та історичної геології О.М. Іванік.

20 вересня на урочистому відкритті семінару з вітальним словом виступив директор ННІ «Інститут геології» проф. Вижва Сергій Андрійович. Від Європейської Асоціації геовчених та інженерів виступив голова регіонального представництва EAGE в Східній Європі Пітер Вервей. Також із привітаннями виступили представники різних державних та наукових організацій України, Італії, Австрії, наголошуючи на важливості проведення такого заходу для європейської громади. Загалом в семінарі взяли участь 179 учасників з Австрії, Італії, Румунії, Туреччини, України (Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Ужгород) та інших країн.

В ході семінару було заслухано 29 доповідей, що були присвячені проблемам оцінки зсувної небезпеки в Італії, Румунії, Австрії, Туреччині та Україні, в тому числі в межах Карпатського регіону, узбережжя Чорного моря, Середнього Придніпров’я та інших зсувонебезпечних територій. Особливий інтерес викликала доповідь проф. Вей Ву (BOKU, Австрія), що стосувалась застосування машинного навчання та штучного інтелекту для моделювання зсувної небезпеки. Георгій Рудько (Державна комісія України по запасах корисних копалин) поділився колосальним досвідом вивчення зсувонебезпеки в межах території України. Особливу увагу привернули презентації колег із Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, які доповіли про вивчення структурно-геологічних та інженерно-геодинамічних умов зсувонебезпеки в межах узбережжя Одеси. Велику увагу привернули доповіді фахівців ННІ «Інститут геології», що стосувались застосування геологічних та геофізичних методів для оцінки зсувонебезпеки на локальному рівні.

Під час польової екскурсії в межах м. Одеси та Одеської області учасники семінару дослідили зсувонебезпечні ділянки із найбільш катастрофічними наслідками для функціонування інфраструктурних об’єктів, та надали практичні рекомендації із мінімізації ризиків, у тому числі й міській адміністрації м. Чорноморськ.

Важливим є також те, що проведення даного семінару викликало великий резонанс не лише серед наукової спільноти, а й серед широкого загалу ЗМІ. Подія неодноразово висвітлювалась на телебаченні
(http://7kanal.com.ua/2021/09/25/pidsumki-tizhnja-20-25-veresnja/;
https://www.youtube.com/watch?v=8T6MddSeekA;
https://www.youtube.com/watch?v=13IezAAoP6I).

Науковий семінар дав прекрасну можливість науковцям з різних країн обмінятись колосальним досвідом з оцінки зсувної небезпеки із використанням різних підходів та методів досліджень.
 
Інститут геології