Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

З 29 жовтня по 2 листопада 2018р. у Відні у штаб-квартирі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) відбувся навчальний курс «Training course on the Use of Noble Gases in Hydrological Studies».

За запрошенням МАГАТЕ у цьому курсі взяв участь студент першого курсу магістратури кафедри гідрогеології та інженерної геології «Інституту геології» Матросов Д. Т. Навчання включало розгляд теоретичних засад аналізу концентрації благородних газів та використання даних результатів розрахунків на реальних прикладах, використання різних типів мас-спектрометрів, польові заміри, особливості доцільного відбору проб. Була розкрита тема ролі результатів аналізу концентрації кожного благородного газу (3He, 4He, Ne, Ar ,Kr, Xe) у побудові концептуальної моделі живлення, руху та розвантаження ґрунтових вод та використання цих газів як трасерів. Також була відвідана Сейберсдорфська лабораторія МАГАТЕ в цілях демонстрації роботи наукового обладнання та відбору проб.

Навчання проводили двоє лекторів: Рольф Кіпфер та Такуя Мацумото.

Також курси проходили фахівці Алжиру, Аргентини, Бразилії, Індії, Індонезії, Марокко, Філіппін, Таїланду та Тунісу, що сприяло обміну науковим досвідом та встановленню зв’язків для майбутнього співпраці.

В останній день курсу бажаючим було запропоновано зробити доповідь, презентацію або запропонувати власні питання на розгляд. Однією з двох доповідей була презентація Матросова Д.Т. про просторовий розподіл тритію в ґрунтових водах біля Чорнобильської АЕС. Було продемонстровано зміну напряму розповсюдження тритію після зняття з експлуатації водойми-охолоджувача та зменшення його об’ємних активностей після встановлення об’єкта «Укриття». Презентація викликала жвавий інтерес зі сторони лекторів та слухачів.

Учасники зустрічі

Матросов Д. Т. на території лабораторії МАГАТЕ у Сейберсдорфі.


 
Інститут геології