Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Співробітництво з університетом Лотарингії (Нансі, Франція) продовжується

Впродовж другої половини жовтня 2021 року проф. Олена Іванік, завідувачка кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології», відвідала університет Лотарангії (Нансі, Франція) та взяла участь у науковому стажуванні за програмою Посольства Франції для досвідчених науковців. Метою цієї програми є розвиток та підсилення французько-українського наукового та університетського співробітництва у різних сферах, у тому числі у галузі Наук про Землю. Окрім виконання наукових досліджень з багатомасштабного геомеханічного моделювання та розробки алгоритмів аналізу геотермальних процесів в реологічно різних геологічних середовищах, проведено зустріч з дирекцією Національної вищої школи геології Нансі та університету Лотарингії щодо обговорення подальших шляхів співпраці, визначено напрями довготривалого співробітництва та спільної академічної і дослідницької діяльності.

Успішна співпраця у науковій та освітянській сфері з університетом Лотарингії ведеться з 2015 року завдяки зусиллям директора ННІ «Інституту геології», проф. Сергія ВИЖВИ, проф. Олени ІВАНІК, асистента кафедри загальної та історичної геології, консультанта фірми TOTAL Жана Люка ДЕБРУ, які неодноразово відвідували університет Лотарингії, брали участь у численних спільних заходах та програмах академічного обміну, зустрічах та нарадах спільно з Французьким Інститутом в Україні. Саме завдяки цим зусиллям було підписано угоду щодо спільної програми Ерасмус+ між КНУТШ та університетом Лотарингії, створено консорціум для виконання спільних наукових досліджень з геотермальниої енергетики, проведено спільні наукові роботи щодо вивчення родовищ рідкоземельних родовищ Українського та Канадійського щитів, геомеханічного моделювання та розробки комплексних геолого-геофізичних моделей.

Організація програми Erasmus+ між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Лотарингії відкрила можливості співробітництва в освітній, науковій та науково-організаційній сфері. Студенти, аспіранти та викладачі університетів брали участь у програмі академічних обмінів, що дало можливість вивчити досвід викладання та проведення наукових досліджень в університетах-партнерах. Так, аспірантка Катерина Поляковська (ННІ «Інститут геології») закінчила стажування в лабораторії Georessources, наразі навчається за програмою подвійного диплому cotutelle PhD в Університеті Лотарингії та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Тема дисертації: «Порівняльний аналіз рідкоземельно-торій-уранових покладів Канадійського та Українского щитів». Така тематика роботи є пріоритетною у геологічних дослідженнях України і Канади, що дасть можливість отримати надійні висновки стосовно процесів формування докембрійських комплексів і рудоутворення у їх межах.

Аспірант Факультету інформаційних технологій Максим Проскурін успішно пройшов наукове стажування за програмою Erasmus+ в лабораторії LORIA Університету Лотарингії. Під час стажування працював під керівництвом професора Ammar OULAMARA у команді OPTIMIST. Один з проєктів команди - це унікальний алгоритм для оптимізації маршрутів у логістиці, який використовується у програмному забезпеченні AntsRoute стартапу Antsway. Висока підготовка студентів-геологів Романа Букатюка, Олександри Марущенко, Ігоря Степаненка дала можливість успішно оволодіти знаннями та отримати відповідні компетенції на навчанні за магістерськими програмами.

Цього року французькі-студенти геологи проходили стажування в ННІ «Інститут геології», під час якого виконали польові геологічні дослідження в межах Карпатського полігону, працювали в петрофізичній лабораторії інституту, виконали унікальні георадарні дослідження в Печерській Лаврі та отримали виробничий досвід під час стажування на сервісному геофізичному підприємстві «Укрспецгеологія». Високий рівень підготовки студентів і отримані результати відкрили можливість підготовки спільних публікацій.

Ведеться активне наукове співробітництво між Національною школою геології, лабораторією Lemta Університету Лотарингії та ННІ «Інститут геології» в сфері дослідження геотермальної енергетики, геомеханічного і гідродинамічного моделювання (під керівництвом проф. Сергія ВИЖВИ, проф. Олени ІВАНІК, доктора Ірини ПАНФІЛОВОЇ, доктора Миколи ІСАЄВА), що дає можливість підготовки наукових проєктів, в тому числі за програмою Горизонт Європа в консорціумі з університетами Франції, Австрії, Німеччини, Казахстану та Китаю.


 
Інститут геології