Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Друга Міська польова геологічна олімпіада

7 жовтня 2016 року в урочищі Бабин яр відбулася Друга міська польова геологічна олімпіада, яка була підготовлена та проведена ННІ «Інститут геології» Київського університету імені Тараса Шевченка разом з Національним науково-природничим музеєм НАН України, ВГО «Спілка геологів України» та Відділом туризму, краєзнавства та патріотичного виховання Київського палацу дітей та юнацтва. В організації та проведенні олімпіади взяли участь викладачі ННІ «Інститут геології» М.Д. Крочак, В.А. Нестровський, С.А. Попов, студенти магістратури Т.Б. Кулага, Т.В. Довгань, М.В. Пилипенко, студент бакалавратури М.Ю. Савченко, а також наукові співробітники наукових установ НАН України М.М. Решетник та Г.А. Лівенцева.

В Олімпіаді взяли участь учні трьох шкіл м. Києва, які два роки вивчають «Основи геології», та члени гуртка геології КПДЮ. Це команда школи № 256 (учні 10-Б) класу, а також дві команди СЗШ № 2 (учні 8 та 9 класів) та СЗШ № 13 (учні 8 класів). В олімпіаді окремо змагалися «новачки», які тільки доторкнулися до вивчення основ геології та «ветерани», які вже два-три роки вивчали геологію та брали участь у Перший Олімпіаді.

Для новачків були підготовлені цікаві етапи з орієнтування на місцевості, з польових робіт на відслоненні гірських порід, опису точок спостереження, з навичок відбору та документування зразків, ведення геологічної документації, визначення зразків мінералів, гірських порід та корисних копалин. «Ветерани» змагались з навичок інструментальних вимірювань природної намагніченості ґрунтів по заданій мережі, комп’ютерної обробки даних та побудови карти в програмі Surfers.

Поки команди змагалися, їх члени, не задіяні на етапах, готували мальовничі плакати з зображенням геологічних об’єктів.

Після підведення підсумків журі визначило команди, які продемонстрували кращі знання та навички на різних етапах. Команда СЗШ № 256 була кращої на геологічному та мінералого-петрографічному етапах, що було відмічено відповідальними цих змагань. Команда школи № 13 кращі усіх зробила плакат. Команда школи № 2 була кращою у геофізичних роботах. Усі команди Були нагороджені грамотами, сувенірними призами та цукерками. Кожний учень отримав сертифікат учасника Олімпіади. По загальній сумі балів найбільш підготовленою була відмічена команда СЗШ № 256, що не стало несподіванкою, тому що ці учні були найстарші та найдосвідченіші.

Змагання пройшли жваво, весело. Навіть дрібний дощ, що почався наприкінці, не зіпсував гарний настрій!Змагання з геологічного орієнтування

Як він (компас) працює???

Без геофізичних методів в геології
сьогодні не можливо!

Комп’ютерна обробка результатів.
Це дуже цікаво!

На одному з геологічних
етапів

Вертикальне відслонення

Вивчення гранулометрії
(ситування)


Визначення зразків мінералів
та гірських порід

Творчий конкурс

Творчий конкурс

Робота журі

Нагородження команд

Солодкі призи

 
Інститут геології