Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

19-21 квітня 2017 р. в ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка була проведена VIІ Всеукраїнська молодіжна наукова конференція-школа «Сучасні проблеми наук про Землю». У заході взяли участь 75 учасників з 11 організацій.

Конференція працювала за трьома основними напрямками:

 1. Секція «Геологія, пошуки та розвідка корисних копалин», в межах якої діяли 2 підсекції: «Геологія, пошуки та розвідка нафтових і газових родовищ» та «Геологія родовищ корисних копалин та економічна геологія».
 2. Секція «Геофізика та геоінформатика».
 3. Секція «Геологія та екологічна безпека» в межах якої діяли 3 підсекції: «Геохімія, мінералогія, петрологія», «Загальна та історична геологія» та «Гідрогеологія, інженерна геологія, екологічна безпека».

Організаторами колегіально визначені найкращі доповіді, автори яких нагороджені грамотами:

 • Аналіз умов формування бурштиноносних товщ на основі геоінформаційного підходу (на прикладі родовища «Олексіївка» Прип’ятського бурштиноносного басейну) (Коваль Д.М., Іванік О.М.)
 • Вторинна доломітизація нижньовізейських карбонатних порід Західно-Солохівського та Котелевського газоконденсатних родовищ (Дніпровсько-Донецька западина) (Тунік О.В.)
 • Порівняння методів і підходів до підрахунку запасів корисних копалин (на прикладі Головинського родовища лабрадоритів) (Ткаченко Ю.О.)
 • Швидкості повздовжніх і поперечних хвиль у насичених мінеральним розчином осадових породах-колекторах на прикладі Рунівщинської площі (Краснікова О.О.)
 • Розробка ітераційної методики уточнення швидкісної моделі північно-західного шельфу Чорного моря на основі сейсмічних даних (Лошаков О.А., Білоус Ю.В., Подоляко Л.Ю., Русаченко Н.В., Тищенко А.П.)
 • Застосування алгоритмів пошуку оптимального шляху та осяжної видимості на основі цифрової моделі рельєфу (Демидов В.К., Пивовар О.І., Кравченко Є.Г.)
 • Мінералого-петрографічні особливості ультрамафітів Курчицької інтрузії Новоград-Волинського блоку Українського щита (Цимбал О.Ю.)
 • Оцінка забруднення важкими металами ґрунтового покриву міста Чернівці (Хащинська У.В., Сачко А.В.)
 • Мікротектонічні дослідження пісковиків Карпатського флішу і задача реконструкції тектонічної історії регіону (Кравченко Д.В., Шпирко С.Г.)

Найкращі доповідачі були нагороджені подарунками – монографіями, підручниками та посібниками.

В рамках роботи конференції була проведена виставка спеціальної мінералогічної колекції «Онтогенія мінералів», на якій було представлено 90 різноманітних мінералогічних зразків, що відображають всі етапи існування мінералу – від його зародження через ріст, зміни до врешті його руйнації.

Результати проведення VIІ молодіжної Всеукраїнської наукової конференції-школи свідчать про високу кваліфікацію та фахову обізнаність молодих вчених та студентів. ННІ «Інститут геології» запрошує усіх бажаючих молодих вчених взяти участь у роботі наукової конференції-школи навесні 2018 року.


   

 
Інститут геології