Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Нещодавно, попри те, що наша країна переживає не кращі часи, співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка брали участь у сумісних наукових роботах з Центром менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю Інституту геологічних наук Національної Академії Наук України, Інститутом геофізики ім. С.І. Субботіна та Національним антарктичним науковим центром.

В рамках цього співробітництва кафедра геоінформатики геологічного факультету брала участь у розробці методики та апаратури для дослідження напруженості електричного поля Землі і спостережень за змінами електропровідності повітря. Ідеологом наукових робіт з дослідження електричного поля Землі є завідуючий кафедрою геоінформатики, член-кор. НАН України, професор Якимчук Микола Андійович.

Робота, яка проводилася, отримала продовження в участі асистента кафедри геоінформатики, заступника декана геологічного факультету з навчальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Демидова Всеволода Кириловича в складі сезонної 19-ї Української антарктичної експедиції на станцію Академік Вернадський. Дослідження відбуваються за підтримки Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна в особі завідуючого відділом ІГ НАНУ, доктора геол. наук Бахмутова Володимира Георгійовича, це безумовно збагачує співпрацю між КНУ і НАНУ.

Кафедра геоінформатики (зліва-направо: зав. кафедри Якимчук М.А., лаб. Кравчук О.П., лаб. Стахів І.Р.,
асист. Демидов В.К., інж. Підлісна І.С., доц. Тішаєв І.В., проф. Жуков М.Н., асист. Оніщук І.В.)
готує до експедиції Демидова В.К.

Під час сезонної експедиції Демидов В.К. займався установкою і налагодженням індикатора-приставки до персонального комп'ютера для досліджень напруженості електричного поля Землі і спостережень за змінами електропровідності нижніх шарів атмосфери.

Демидов В. та Литвинов Д. встановлюють індикатор-приставку для досліджень атмосферної електрики
на базі антарктичної станції Академік Вернадський

Сезонна експедиція тривала з 27 березня до 20 квітня 2014 р. Під час експедиції відбувалась зміна загонів зимівників 18-ї та 19-ї Української антарктичної експедиції, та сезонні наукові дослідження. Основними напрямками наукових інтересів українських зимівників є геолого-геофізичні, гідрометеорологічні, геокосмічні та біологічні дослідження.

Роботи, які були проведені набувають особливого значення не лише завдяки унікальності природної антарктичної лабораторії, в якій проводилися дослідження та працюють наші вчені, але й широким науковим контактам, що виникають протягом експедиції, зокрема з дослідниками інших країн.

Апаратура, що була встановлена і почала працювати на станції, буде обслуговуватися учасником 19-ї Української антарктичної експедиції Дмитром Литвиновим, який, до речі, неодноразово брав участь в антарктичних експедиціях і має досвід проведення наукових досліджень в таких умовах. Проведена робота, та ті наукові дані, що будуть отримані протягом зимівлі експедиції, дозволяють збагатити базу даних поля атмосферної електрики Землі спостереженнями українських вчених. Побажаємо всім нам успіхів.


 
Інститут геології