Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Семінар «International Union for Quaternary Research»


4-8 червня 2015 року в Інституті геології відбувся семінар «International Union for Quaternary Research».

Еволюція ховрахів і пізньо-середньоплейстоценове середовище в Північному Причорномор’ї (INQUA Project 1501P).

Керівники проекту: Лілія Попова (с.н.с. НДЛ Мінералого-геохімічних досліджень ННІ Інститут геології); Лютц Хрістіан Мауль (голова секції четвертинних дрібних ссавців Зікенбергського Дослідницького інституту, Веймар, Німеччина).

Автор проекту: Лілія Попова (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ННІ «Інститут геології», Україна).

Даний проект було профінансовано Міжнародною спілкою з дослідження четвертинного періоду (INQUA), коміссія HUMAN&BIOSPHERE. В ході виконання проекту було проведено міжнародний польовий семінар «Тафоценози четвертинної фауни і геологічні події», приурочений до берегів Дніпра, одного з найголовніших географічних бар’єрів території України.

В семінарі взяли участь 24 особи – дослідники з України, Німеччини, Румунії, Польщі та Литви, як спеціалісти з великим польовим досвідом, так і аспіранти та студенти. Були представлені наступні організації: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (ННІ «Інститут геології» (4 особи) та історичний факультет (5 осіб); Інститут Геології НАН України (1 особа), Національний Науково-Природничий Музей НАН України (3), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (2), Український Державний Геолого-розвідувальний Інститут (1), Інститут Географії НАН України (3) (Київ); Зікенбергський Дослідницький інститут, Веймар, Німеччина (1), Вроцлавський університет природничих наук та наук про життя (Вроцлав, Польща) (1), Інститут Спелеології Румунської академії наук (Бухарест, Румунія) (1), Вільнюський університет, факультет природничих наук (Вільнюс, Литва) (2).

Попередні наукові результати проведеного семінару на разі формулюються для звіту INQUA; нами створено робочу групу для обміну даними і спільної роботи над питаннями взаємовпливу між еволюцією і поширенням певних видів біоти і змінами крупних палеогеографічних бар’єрів; і ми сподіваємося в подальшому продовжити роботи в цьому напрямку.

Додаткову інформацію по проекту можна знайти тут: http://www.inqua.org/habcom/projects/1501.html

Дослідникам, що зацікавлені в даній тематиці, прохання контактувати з автором проекту:
liliapopovalilia@gmail.com


 
Інститут геології