Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

На геологічних об’єктах Житомирщини

2 листопада 2016 року відбулася виїзна екскурсія учнів Оболонського району, які вивчають геологію в геологічних гуртках, у Житомирську область. Поїздка була здійснена за сприяння районного управління освіти, керівництво якого надало шкільний автобус. Метою екскурсії було знайомство з загальними рисами геологічної будови Житомирщини та огляд експозицій Музею коштовного каміння України (м. Володарськ-Волинський).

У процесі екскурсії учні могли на власні очі побачити кристалічні породи Українського щита, які розробляються численними кар’єрами як будівельний матеріал. Особливу цінність, мають ті гранітоїди, які є сировиною для виготовлення облицювальної плитки. Серед них широко відомі лизниківські червоні граніти, які учні мали можливість бачити безпосередньо у кар’єрі.

Але найбільше вразили екскурсантів унікальні українські самоцвіти, що знайдені у пегматитах Волинського родовища та експонуються у Музеї коштовного каміння України. Красота та гігантські розміри кристалів кварцу, берилу, топазу та цікава розповідь професійного екскурсовода, нікого не залишили байдужим. А зала ювелірних виробів з коштовними мінералами викликала справжнє захоплення.

Поїздка була дуже інформативною, насиченою та виключно цікавою. Окрім додаткових знань з геології України учні отримали також велике естетичне задоволення. Гарний настрій учасників поїздки не зіпсував навіть дощ зі снігом, що не припинявся увесь день.

Доцент кафедри геології нафти і газу ННІ «Інститут геології» М.Д. Крочак 
Інститут геології