Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Вітаємо з 75-річним ювілеєм кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри геофізики Миколу Васильовича Реву!

М.В. Рева родом з села Коврай Золотоніського району Черкаської області. Народився 20 липня 1947 року в сім’ї колгоспників. У 1954 році вступив до Коврайської восьмирічної школи, яку закінчив з Похвальною грамотою в 1962 році.

З 1962 по 1966 рік навчався у Київському геологорозвідувальному технікумі, який закінчив з відзнакою у 1966 році за спеціальністю «Геофізичні методи розшуків і розвідки корисних копалин» з отриманням кваліфікації техніка-геофізика. У 1966 році вступив до Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка на геологічний факультет, де 1971 році отримав червоний диплом зі спеціальності «Геофізичні методи пошуків і розвідки родовищ корисних копалин» та кваліфікацію геолога-геофізика.

Трудова діяльність Миколи Васильовича повністю пов’язана з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Тут він відпрацював 51 рік! На геологічному факультеті з 1971 року він був на посадах: інженер, старший інженер наукової групи (1971 – 1976), асистент кафедри геофізики (1976 – 1986), молодший науковий співробітник Науково-дослідної частини (1987 – 1990), науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Теоретичної та прикладної геофізики» кафедри геофізики (1990 – 1997). Під час роботи в НДЧ М. В. Ревою розроблені нові алгоритми індукційного аналізу перехідних процесів, що базуються на інтегральних часових характеристиках імпульсів становлення поля, які дозволяють виконувати індукційний аналіз нестаціонарних електромагнітних полів у довільній просторово-часовій області джерела збудження. Ці дослідження стали основою кандидатської дисертації «Индукционный и кинематический анализ нестационарных электромагнитных полей в геоэлектрике» під керівництвом професора Грози Анатолія Аркадійовича. Її блискучий захист відбувся у 1997 році в Інституті геофізики імені С.І.Субботіна НАН України з отриманням ступеня кандидата фізико-математичних наук. Всього трьох статей забракло, щоб дисертацію зарахувати як докторську. Наукові розробки М.В. Реви впроваджені в Україні, Росії та Туркменістані. З 1997 року і по теперішній час – доцент кафедри геофізики геологічного факультету, який 2014 року реорганізовано у ННІ «Інститут геології». У 2000 році М.В. Реві присвоєно вчене звання доцента кафедри геофізики. У 2007-2008 роках він виконував обов’язки завідувача кафедри геофізики. Рева М.В. завжди дуже відповідально відносився до керівництва дипломними та курсовими роботами студентів кафедри геофізики. Його підпис на титульній сторінці - це завжди знак високої якості роботи.

Микола Васильович зробив значний внесок у геофізичну освіту. Ним у співавторстві підготовлено цілу низку навчальних книг, зокрема, підручники «Основи геофізики» (2006), «Електрометрія» (2014), «Теорія поля» (2014), «Інженерна геофізика» (2018) та навчальний посібник «Електрометрія. Посібник з геофізичної практики» (2014). Як давній працівник факультету і майстер художнього слова, М.В. Рева долучився до написання книги «Історія геології у Київському університеті» (2011).

Доцент М.В. Рева – на високому рівні викладає нормативні курси «Теорія поля», «Електрометрія», «Електрометрія та обробка даних» та спецкурси «Обробка електромагнітних полів на ЕОМ», «Рудна електророзвідка», «Інтерпретація даних електрометрії».

Чимало часу М. В. Рева віддав громадській діяльності. Він упродовж 10 років (1997– 2007) виконував обов’язки вченого секретаря кафедри, є одним із головних розробників навчальних планів підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів з геофізичної спеціальності. Брав активну участь у роботі щорічних Міжнародних наукових конференцій «Моніторинг небезпечних геологічних процесів та екологічного стану середовища», де керував роботою секції «Електромагнітний моніторинг – геоелектрика, електророзвідка, електричний каротаж, електромагнітне просвічування».

М.В. Рева – знаний фахівець з теоретичних і прикладних проблем електромагнітних досліджень земних надр. Автор та співавтор біля 130 публікацій із них 3 підручники, 8 навчальних посібників (із них 3 англомовні), 3 монографії. Монографії і 7 навчальних посібників видані в Казахстані в рамках співробітництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка з Карагандинським технічним університетом імені Абилкаса Сагінова. Під керівництвом Реви М.В. захищено дві кандидатські дисертації (Онищук В.І., Глоба Я.М.).

У 2002 році М.В. Рева нагороджений Почесним знаком «Відмінник освіти України», у 2004 р. – Срібним значком Спілки геологів України. В його здобутку - 4 Грамоти ректора університету, подяка голови Київської державної адміністрації (2009). Він також нагороджений відомчою заохочувальною відзнакою - медаллю Л.І. Лутугіна Державної геологічної служби України (2009). У 2017 році відзначено нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» МОН України. Відзначений Грамотою ректора Карагандинського державного технічного університету за розвиток співпраці між навчальними закладами України і Казахстану. У 2021 році за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений Нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення».

Микола Васильович – чудовий сім’янин. Разом з дружиною Зоєю, яку зустрів на кафедрі геофізики, вони виростили сина Олега і доньку Олену, яка у 2007 році закінчила геологічний факультет за спеціальністю «Геохімія, мінералогія та петрографія».

Вітаємо шановного Ювіляра!
Бажаємо міцного здоров’я, миру та сімейного затишку!
Нехай завжди Вас супроводжують натхнення, успіх у справах та втілення мрій!


 
Інститут геології