Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

ННІ «Інститут геології» укладено договір із провідною міжнародною компанією BakerHughes про надання 20безоплатних ліцензій на програмне забезпечення з тривимірного геологічного моделювання, геомеханічного та структурного моделювання, а також моделювання гідророзриву пластів (ГРП).

Студенти, аспіранти та співробітники Інституту отримали унікальну можливість опанувати прогресивний софт компанії, зокрема Subsurface modeling (JewelSuite™), Reservoir Engineering, GeoMechanics, 3D-model (JewelSuite), MFrac, Fault and Fracture Stability та ін, що стало можливим завдяки активному тривалому співробітництву з компанією Baker Hughes завідуючої кафедри загальної та історичної геології професора О.М. Іванік.

Baker Hughes - третя за величиною нафтогазова сервісна компанія в світі після Schlumberger і Halliburton. Компанія працює більш ніж в 90 країнах світу. Її створено шляхом злиття таких сервісних компаній як Brown Oil Tools, CTC, EDECO, Elder Oil Tools; Milchem and Newpark, EXLOG, Eastman Christensen and Drilex, Teleco, Tri-State and Wilson, Aquaness, Chemlink and Petrolite, Western Atlas, BJ Services.

У перелік послуг компанії входить буріння, оцінка запасів, облаштування родовищ і т. д. Штаб-квартира об'єднаної компанії знаходиться в Х'юстоні, штат Техас. Офіси компанії також розташовуються в Великобританії, Росії, Казахстані, Сінгапурі, Дубаї. Науково-дослідні центри знаходяться в Німеччині, Росії, США, Італії, Малайзії та Великобританії.

Baker Hughes є провідним постачальником високоефективних технологій, що дозволяють підвищити цінність вуглеводневих і геотермальних ресурсів як для невеликих, так і для гігантських нафтогазових компаній по всьому світу. Продукція та послуги компанії дозволяють операторам знизити витрати, зменшити ризики і підвищити продуктивність видобутку вуглеводнів, а також підвищити ефективність розробки родовищ.

Нижче наводиться інформація відносно модулів, що входять до переліку наданих безоплатних ліцензій.

За допомогою програмного забезпечення Subsurface modeling від JewelSuite™ для структурного моделювання ви зможете швидко створювати точні 3D-моделі, незалежно від структурної складності резервуару.

Модуль Reservoir Engineering дає змогу інтегрувати точні геологічні моделі в процесі моделювання резервуарів, не втрачаючи структурних деталей.

Програмне забезпечення GeoMechanics від JewelSuite ™ складається з потужних додатків для геомеханічного моделювання та аналізу стійкості стовбура свердловини. Це програмне забезпечення пропонує перевірений робочий алгоритм, який допоможе вам оптимізувати процес планування та буріння свердловини навіть в складних ситуаціях, економлячи час і знижуючи затрати. GeoMechanics можна використовувати в якості автономної програми або в поєднанні з іншими модулями, такими як 1D Model, WellboreStability і 3D Model для вдосконаленого інтегрованого геомеханічного робочого процесу.

Модуль 3D-model дозволяє користувачам створювати 3D-геомеханічні моделі з тривимірних структурних моделей і 1D-моделей свердловин, одночасно розглядаючи помірно складну геологію без серйозних спотворень напружень. Він долає обмеження одновимірного розтягу глибини, які можуть використовуватися для близьких вертикальних свердловин, враховуючи структурніта стратиграфічні особливості.

За допомогою модуля Wellbore Stability ви маєте можливість надійно спрогнозувати нестійкість стовбуру свердловини під час буріння, та запобігти різного роду пошкодженням від пошкоджень пласта до деформацій обсадної колони. Модуль дозволяє надійно і точно контролювати сам процес буріння на усіх його етапах.

З модулем Fault&Fracture Stability Ви зможете швидко змоделювати структури розломів, напруження, і поровий тиск та проаналізувати ефект від зміни тиску в процесі буріння та видобутку. Також за допомогою цього модуля є можливість визначити цілісність «порід-покришок».

Модуль MFrac (software program to determine fracture geometry) застосовується для визначення конфігурації/геометрії тріщин після гідророзривів. Застосування модуля дає можливість отримати картину 3D-трішинуватості в режимі реального часу, включаючи дані про гідророзрив, теплообмін свердловин, переніс розклинюючого агента в тріщину, ерозію перфорації свердловин та ін.

Не втрачайте свій шанс доповнити і поглибити свої знання та навички новим багажем, який може Вас наблизити до Вашої мрії працювати в компанії міжнародного рівня і стати першокласним фахівцем!


За додатковою інформацією звертатись до проф. Іванік Олени Михайлівни
om.ivanik@gmail.com


 
Інститут геології