Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

18 жовтня 2013 на Геологічному факультеті в ауд. 301 відбулася лекція досвідченого сейсморозвідника Карла Регоне «Скориговане моделювання: чекайте несподіванок». Захід відбувся в межах програми Товариства геофізиків-розвідників (SEG) «Видатний лектор 2013» при підтримці студентського осередку SEG Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Лекцію відвідали чотири викладача та 50 студентів. Слухачі дізналися про використання сейсмічного моделювання для вивчення покладів нафти і газу. Розглядалися такі питання, як ефективність фільтрації поперечного поширення хвиль для когерентного зменшення шуму, важливість адекватної вибірки хвильового поля в приймачах, ефекти зсуву і азимуту покриття та їх вплив на якість зображення, ефекти зім’ятості поверхні солі і соляних включень на підсоляних зображеннях і ефект сигнал-завада для відбору проб.

Лектор торкався актуальних питань видобувної галузі. Так, наприклад, нетрадиційні моделі сланцю, мають тривимірні, в’язкопружні, анізотропні дані, що містять всі ефекти поблизу земної поверхні і добре досліджуються сейсмічним методом геофізики. Це дозволяє отримувати геологічні моделі складної стратиграфії. Загалом лекція охопила використання сейсморозвідки для розв’язку актуальних геологічних задач, які становлять інтерес для промисловості.

Карл Регон – консультант компанії Contractor (Х'юстон, США). Він отримав ступінь бакалавра та магістра в галузі математики і фізики в Університеті штату Віржінія. Працював в обробці та інтерпретації сейсмічних даних, спочатку для Amoco в Новому Орлеані, а потім у Геологічній службі США у Вашингтоні, округ Колумбія. Після злиття з Amoco BP в 1999 році, Карл переїхав до Х'юстону і почав концентруватися на візуалізації глибоководних підсоляних моделях. Моделювання в цей період призвело до розвитку широкоазимутальних методів з буксируванням кіс за які Карл (разом з Джоном Eтгеном) був нагороджений у 2008 році SEG золотою медаллю Вергілія Кауфмана.


 
Інститут геології