Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

До уваги студентів і аспірантів!
Оголошено початок прийому заявок на участь у другому етапі стипендіальної програми
«Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України оголошує про початок прийому заявок на участь у другому етапі стипендіальної програми Уряду Республіки Польща «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік.

Другий етап передбачає навчання 400 студентів та 50 аспірантів у польських вищих навчальних закладах протягом двох семестрів. Мова навчання – польська. У разі якщо студент/ка не володіє польською мовою, він/вона зараховуються до центрів вивчення мови при університетах терміном на один семестр та розпочинають безпосереднє навчання з наступного семестру, після успішного завершення мовної підготовки. Володіння англійською мовою є бажаним, але не обо’язковим.

Профілі навчання, що передбачені програмою: державне управління, європеїстика, економіка, адміністрація, технічні науки (за винятком медичних напрямків, академій мистецтв і сучасної філології*)
* студенти, котрі навчаються за спеціальністю “полоністика” будуть допущені до подачі заявок

Оновлений список польських університетів, що прийматимуть студентів за зазначеними напрямками, буде розміщено на цій сторінці після отримання такого списку від польської сторони. Слідкуйте за оновленням сторінки. З попереднім списком університетів-учасників можна ознайомитись на сайті МОН (таблиця внизу сторінки).

Навчання студентів і аспірантів, які будуть відібрані польською стороною, проходитиме за рахунок державного бюджету Республіки Польща.

Після закінчення програми учасники зобов’язані повернутися в Україну для завершення початого циклу навчання у своєму навчальному закладі.

Відповідно до умов, визначених польською стороною, заявки можуть подавати кандидати з усіх регіонів України, які:

 • Не мають польського громадянства
 • Не мають дозволу на постійне перебування у Польщі
 • Мають підтвердження про закінчення 2-го курсу навчання ВНЗ України (для навчання на бакалавраті у Польщі), або 4-го курсу навчання (для навчання в магістратурі у Польщі)
 • Мають середній бал з трьох основних предметів спеціальності на рівні щонайменше “добре” (“4” – згідно польської системи оцінювання за шкалою 2-5, або мінімум 80 балів за шкалою 1-100)
 • Для тих, хто володіє польською мовою, - мають сертифікат або інший документ, що підтверджує знання мови на рівнях A1 – C1, відповідно до рекомендацій Ради Європи (Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment). Якщо особа володіє польською мовою, але відсутній документ, рівень володіння мовою визначатиметься під час кваліфікаційної співбесіди
 • Активно долучаються до розвитку громадянського суспільства (можуть навести конкретні приклади своєї участі у тих чи інших проектах)
 • Список наукових публікацій - обов’язково для кандидатів на навчання в аспірантурі. Інші кандидати також можуть доповнити свою заявку інформацією щодо ведення наукової діяльності, що може позитивно впливати на успішність заявки
 • Для аспірантів* – мають диплом про завершеня навчання в Україні, рівнозначний з польським дипломом про закінчення навчання ІІ рівня (магістратура)

* Детальніші умови щодо подачі заявок кандидатами-аспірантами будуть відомі до 20 грудня 2014 року. Слідкуйте за оновленням інформації.

Необхідний пакет документів для подачі заявки:

 • Заповнена анкета кандидата (українською, або англійською, або польською мовами)
 • Копія документа, що засвідчує громадянство України
 • Підтвердження про закінчення 2 або 4 курсу (рівень бакалавра), видане відповідним ВНЗ України (академічна довідка)
 • За наявності – сертифікат або інший документ, який підтверджує знання польської мови за системою, прийнятою Радою Європи (A1-C2)
 • Для кандидатів на навчання в аспірантурі – диплом про закінчення навчання в Україні, рівнозначний з польським дипломом про закінчення навчання ІІ рівня (магістратура), разом з його нотаріально засвідченим перекладом
 • Для кандидатів на навчання в аспірантурі – підтвердження наукової діяльності, видане навчальним закладом України, в якому навчається аспірант або самостійними науковими працівниками, які працюють у цьому навчальному закладі
 • Для кандидатів на навчання в аспірантурі (за наявності) – підтвердження співпраці з польськими навчальними закладами, видане навчальним закладом України, в якому навчається аспірант
 • Медична довідка про відсутність протипоказань для навчання
 • Після зарахування студенту необхідно буде придбати страховий поліс на період перебування у Польщі, що покриватиме витрати на лікування, або добровільно застрахуватись, підписавши угоду з Національним фондом здоров’я (у другому випадку інформацію надасть навчальний заклад, який приймає на навчання).

Пакет документів надсилати на електронну адресу МОН ukrainemon@gmail.com лише у PDF форматі, вказавши у темі повідомлення «Польський Еразмус 2 етап» та у паперовому вигляді на адресу Міністерства освіти і науки України – проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна (Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції).

Кінцевий термін подачі заявок – 6 січня 2015 року

До 23 січня МОН підготує список кандидатів рекомендованих до участі у кваліфікаційних співбесідах, які проводитимуться у Києві спільно з представниками МОН України та Міністерством науки і вищої освіти Республіки Польща.

27-30 січня 2015 року – проведення кваліфікаційних співбесід.

МОН повідомлятиме рекомендованих кандидатів про час та місце проведення співбесід.


 
Інститут геології