Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Наприкінці квітня студенти та викладачі Інституту геології взяли участь у захоплюючій подорожі до регіону Калавріта у Греції в рамках співпраці з Університетом Ставангеру (Норвегія). На цьому унікальному геологічному полігоні, який розташований в межах південного борту рифту Корінс, протягом тижня студенти мали змогу поліпшити свої знання у структурній геології, геологічному картуванні, тектоніці, седиментології та секвентній стратиграфії. Практика проходила під керівництвом професорів Крістофера Таунсенда (Christopher Townsend) та Алехандро Ескалони (Alejandro Escalona) у складі інтернаціональної групи студентів серед яких були представники Норвегії, Швеції, Португалії, Франції, Греції, Ірану, Бангладешу та Китаю.

Університет Ставангеру проводить подібні польові практики протягом вже 10 років як частину курсу вільного вибору студента присвяченого тривимірному моделюванню осадових басейнів. Цього року до колег з Норвегії змогли долучитися студенти першого курсу магістратури ННІ «Інститут геології» Олександра Вальтер, Тамара Геращенко та студенти четвертого курсу Євгенія Кравченко, Ярослав Триф’як та Ксенія Ягорлицька. Це стало можливим завдяки проекту співпраці між КНУ та Університетом Ставангеру CPEA-ST-2016/10031 який фінансується за рахунок Норвезького фонду інтернаціоналізації освіти.

Проведений курс поділяється на два етапи: перший – робота в полі, головною метою якої було зрозуміти геологічну будову полігону практики, скласти геологічну карту й серію розрізів, та другий етап – подальша обробка матеріалів в камеральних умовах зі створенням просторової моделі за допомогою сучасного програмного забезпечення. Польова частина видалася вкрай насиченою роботою у різноманітних умовах: від холодних вітрів на засніжених горах до блакитного моря на теплому узбережжі. За допомогою автомобілів вдалося оглянути велику кількість прекрасних точок спостереження, головна частина з яких дозволяє студентам ознайомитись із рифтогенними структурами та пов’язаними з їх формуванням дельтовими відкладами. Наприклад розрізи дельт Гільбертового типу, які вивчались під час практики, вважаються одними із найкращих в Європі. Також студенти і викладачі мали змогу побачити застосування дронів, лідарів та сейсмічних досліджень з використанням радіохвильового зв’язку у польових умовах. Подібний підхід демонструє вдале поєднання польових геологічних методів та геоінформаційних технологій, тобто набуття тих навичок, які зараз потребує сучасна геологія. Зібрана інформація обробляється у дуже стислі терміни, а по завершенню моделювання відбудеться захист робіт та зарахування студентам відповідної кількості кредитів ECTS в рамках програми академічної мобільності. З української сторони допомагали студентам доценти Інституту геології Іван Віршило, Дмитро Кравченко та Марія Курило.

Співпраця з Університетом Ставангеру продовжиться влітку, коли до Карпат завітають норвезькі студенти та восени, коли з лекційним курсом з нафтової геології в КНУ завітає професор Пол Надо (Paul Nadeau).Youtube:

Kalavryta geological field excursion in geomodelling, overview
Kalavryta geological field excursion, Kalavryta fault block


 
Інститут геології