Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

5-8 червня 2023 року у м.Відень (Австрія) відбулась 84-та Міжнародна конференція та виставка Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE). У конференції взяли участь понад 6000 учасників, представлено 1300 усних та стендових доповідей в сфері енергетики, геології, геофізики, оцінки геологічних ризиків та небезпек та ін. На численних секціях було продемонстровано найновітніші знання та результати наукових досліджень в сфері наук про Землю та суміжних інженерних галузей, отримані в результаті плідної співпраці між фахівцями та геовченими з усього світу. Україна також є частиною світової геонаукової спільноти, а досягнення українських вчених в сфері геонаук представляли фахівці різних установ та організацій, що є лідерами у сфері мультидисциплінарних досліджень та трансферу технології в геонауках. Серед них провідне місце займає ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що тісно співпрацює з EAGE, проводить сумісні конференції та воркшопи, матеріали яких індексуються наукометричною базою Scopus.

Представники України на 84-ій Міжнародній конференції та виставці Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE)

КНУ на цьому заході представляли завідуюча кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології», професор Олена ІВАНІК та асистент кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології», кандидат геологічних наук Катерина Гадяцька.

Під головуванням завідуючої кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології» професорки Олени ІВАНІК та Дієго РОВЕТТА (компанія ARAMCO) вперше в межах 84-ої Міжнародної конференції та виставки Європейської асоціації геовчених та інженерів було організовано спеціальну секцію «Оцінка ризиків геонебезпек: мультидисциплінарні новітні підходи та технології». Метою організації цієї секції було висвітлення різних аспектів нових технологій, методів та підходів щодо оцінки геонебезпек, включаючи гідрометеорологічні процеси, землетруси, вулканічну діяльність, зсуви, селі, повені, а також обговорення заходів щодо уникнення та мінімізації ризиків. Проф. Олена ІВАНІК є головою комітету “GEOHAZARDS” (ГЕОНЕБЕЗПЕКИ) EAGE, який було створено за іі ініціативи при підтримці провідних світових спеціалістів в сфері оцінки георизиків. Головною метою діяльності цього комітету є об’єднання дослідників природних геонебезпек всього світу та сприяння розвитку і застосуванню мультидисциплінарного підходу до дослідження небезпечних геологічних процесів, сприяння інноваціям та технічному прогресу, а також комунікації, спілкуванню та співпраці між тими, хто працює, навчається або цікавиться проблемами природних катастроф та небезпечних явищ.

Завідуюча кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології» Олена ІВАНІК та Дієго РОВЕТТА (компанія ARAMCO) головують на секції «Оцінка ризиків геонебезпек: мультидисциплінарні новітні підходи та технології».

Доповідачі та учасники секції «Оцінка ризиків геонебезпек: мультидисциплінарні новітні підходи та технології».

На даній секції проф. Оленою ІВАНІК представлено дві доповіді:

  • «Виявлення потенційних геонебезпек на локальному та регіональному рівнях: основні принципи та підходи» (автори – Олена ІВАНІК, Жером ЛАВЕ);
  • «Геофізичні методи оцінки геонебезпек для точного землеробства» (автори – Олександр МЕНЬШОВ, Олександр КРУГЛОВ, Сергій ВИЖВА, Олена ІВАНІК, Лідія ГОРОШКОВА, Оксана ТОНХА).

Проф. Олена ІВАНІК із доповіддю на 84-ій Міжнародній конференції та виставці Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE)

Також від ННІ «Інститут геології» із доповіддю «Локальне прогнозування зсувної небезпеки в межах об'єктів історико-культурної спадщини в м. Київ, Україна» (автори – Олена ІВАНІК, Катерина ГАДЯЦЬКА, Ксенія БОНДАР, Дмитро КРАВЧЕНКО, Любов ТУСТАНОВСЬКА) виступила асистентка кафедри загальної та історичної геології Катерина ГАДЯЦЬКА. Вона представила результати досліджень, проведених в межах міжнародних грантів та держбюджетної тематики.

Асистентка кафедри загальної та історичної геології ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка Катерина ГАДЯЦЬКА на 84-ій Міжнародній конференції та виставці Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE)

Під час конференції професорка Олена ІВАНІК провела зустрічі із директоратом асоціації EAGE, під час яких було обговорено наукову діяльність українських вчених під час війни. Зокрема, підіймалось питання щодо страшного екоциду в наслідку підриву Каховської ГЕС російськими окупантами, яке сталось в дні проведення конференції.

У виставці взяли участь понад 200 провідних компаній з усього світу. Зокрема, компанії-гіганти в сегменті нафтогазової енергетики: Aramco, OMV, TotalEnergies, CGG, Wintershall Dea, SLB, SHELL, ENI та надійні партнери України та КНУ в галузі програмного забезпечення: Baker Hughes, Eliis, GeoSoftware та ін.

84-a Міжнародна виставка Європейської асоціації геовчених та інженерів (EAGE)


 
Інститут геології