Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Міська польова геологічна олімпіада

Давній девіз геологів «Умом и молотком» («MENTE ET MALLEO»)

20 травня 2016 року у парку Бабин Яр відбулася Міська польова геологічна олімпіада, яка була підготовлена та проведена ННІ «Інститут геології» Київського університету імені Тараса Шевченка разом з Національним науково-природничим музеєм НАН України, ВГО «Спілка геологів України» та Відділом туризму, краєзнавства та патріотичного виховання Київського палацу дітей та юнацтва.

В Олімпіаді взяли участь учні трьох шкіл м. Києва, які два роки вивчають «Основи геології», та члени гуртка геології КПДЮ.

Організатори підготували цікавий перелік завдань з орієнтування на місцевості, з польових робіт на відслоненні гірських порід, опису точок спостереження, з навичок відбору та документування зразків, ведення геологічних щоденників тощо. Цікавим етапом стало завдання з апаратурних спостережень на місцевості, визначення природної радіоактивності ґрунту та порід по заданій мережі та побудови карти.

Усім вистачило роботи. Поки одна частина команди змагалася на етапах, друга демонструвала практичні навички підготовки ночівлі геолога (ставила намети). Після основних змагань, учні виконували практичні завдання з визначення зразків мінералів та гірських порід, описували палеонтологічні рештки фауни та відбитки флори. Наприкінці команди продемонстрували журі кольорові газети, власноруч виконані учнями під час проходження Олімпіади.

Після підведення підсумків журі визначило команди, які продемонстрували кращі знання та навички на різних етапах, нагородили усі команди грамотами, сувенірними призами, цукерками та кожного учня сертифікатами учасника Олімпіади. По загальній сумі балів найбільш підготовленою була відмічена команда СЗШ № 2 природничого напрямку.Команди в строю

Як він (намет) збирається???

Важкі випробування

Трохи покумекали…

Та вже у наметі

Вертикальне
відслонення

На одному з геологічних етапів

Визначення гранулометрії (ситування)

Вимірювання природної
радіоактивності ґрунтів

Творчий конкурс

Нагородження

Визначення зразків
мінералів та гірських
порід

 
Інститут геології