Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Співробітники ННІ «Інститут геології» в Брестському державному університеті імені О.С. Пушкіна

З 11 по 15 вересня 2019 року в м. Брест Республіки Білорусь відбулась IV міжнародна конференція «АКТУАЛЬНЫЕ ПРОБЛЕМЫ НАУК О ЗЕМЛЕ: ИССЛЕДОВАНИЯ ТРАНСГРАНИЧНЫХ РЕГИОНОВ», яка була приурочена до 1000-річчя м. Бреста. У ній, за запрошенням Оргкомітету, взяли участь науковці, - викладачі та співробітники ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, - доктори геол. наук В.А. Нестеровський, О.Л. Шевченко та науковий співробітник Л.А. Волконська. Конференція відбулась на базі Брестського державного університету імені О.С. Пушкіна.

У Пленарному засіданні прийняло участь більш ніж 100 науковців, аспірантів та студентів з різних країн, здебільшого об’єднаних спільними кордонами та близькими проблемами. Це Литва, Білорусь, Україна, Польща, Франція, РФ, Казахстан, Латвія, Узбекистан.

Пленарні доповіді, що прозвучали, зачіпали актуальні та болісні для усіх присутніх проблеми, пов’язані із надрокористуванням, вичерпанням природних енергоресурсів, забрудненням навколишнього середовища, кліматичними змінами тощо. Серед доповідей, що викликали найбільший резонанс: «Міжнародне співробітництво в геологічних дослідженнях трансграничних регіонів» (А.К. Карабанов, Білорусь), «Надра в системі стійкого розвитку та раціонального природокористування» (І.В. Войтов, Білорусь), «Важкі метали та мікроелементи в грунтах південного заходу Білорусі» (Н.В. Міхальчук, Білорусь) (фото1), «Bioremediation off metal contaminated soils using phytoextraction strategies and biomass production» (A. Kolbas, France, Belarus), «Postglacial palaeoenvironmental investigations in neighbouring countries – common questions and joint solutions» (M. Stancikaite, Lithuania), «Глобальные и региональные изменения современного климата: особенности, возможные причины и последствия» (В.Ф. Логинов, С.А. Лысенко, Беларусь), «Режим, водообмен и ресурсы подземных вод Полесья и Лесостепи в контексте глобальных изменений климата» (А.Л. Шевченко, Украина).

Наступного дня (13 вересня) гості конференції мали змогу прийняти участь в роботі восьми тематичних секцій, зокрема таких як «Регіональна геологія та корисні копалини», на якій з доповіддю «Бурштин України» виступив професор Нестеровський $В.А., «Природокористування та екологічний моніторинг», «Трансграничне забруднення та зміни клімату», «Четвертинна геологія та еволюційна географія» та ін.

У той же час, в стінах Брестського державного технічного університету була проведена нарада авторського колективу монографії «Природообустройство Полесья», який складається з представників Білорусії, України, Польщі, РФ. Від України в нараді прийняв участь доктор геологічних наук, проф. Шевченко О.Л. та науковці з Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне). Потім учасники наради, аспіранти, студенти, молоді вчені заслухали лекцію академіка В.Ф. Логінова, присвячену глобальним змінам клімату та обговорили її за «круглим столом». Після обіду частина гостей відвідала університетську оранжерею (фото 2).


Фото 1. Робочий момент конференції. Доповідає Н.В. Міхальчук з Поліського аграрно-екологічного інституту НАН Білорусі. В президії сидять зліва направо: С.А. Лисенко, Л.Г. Руденко, В.Ф. Логінов.


Фото 2. Під час наукової екскурсії в ботанічній оранжереї.

Родзинкою вечора було відвідання археологічної пам'ятки «Берестьє» (м. Брест) - старослов’янського городища, що датується 12-13 сторіччями нашої ери (фото 3), а також меморіалу «Брестська фортеця» (фото 4). Також учасники мали можливість насолодитися прогулянкою по центру вечірнього Бреста, який вразив великою кількістю маленьких шедеврів архітектури, паркової та історично-монументальної скульптури (фото 5), що з’явилась, або була відновлена напередодні святкування ювілею міста.


Фото 3. Старослов’янське городище «Бєрестьє» під музейним дахом.


Фото 4. Меморіал «Брестська фортеця».

14 вересня усі учасниками конференції відвідали біосферний заповідник «Біловєжська Пуща» та музеї на його території (фото 6).

Під час проведення конференції учасники отримали збірку матеріалів (у 2-х частинах), фото на згадку (фото 7), а українські співавтори фундаментальної монографії «Природообустройство Полесья, Украинское Полесье» (в 2-х томах) - також і її та том «Природообустройство Полесья, Белорусское Полесье».

Між представниками Брестського та Київського університетів складено угоду про співпрацю та можливість наукових публікацій у часописах «Вісник Київського університету. Серія геологія», «Веснік Брэсцкага Ўніверсітэта» та збірці наукових робіт «Вучоныя запіскі Брэсцкага Ўніверсітэта».


Фото 5. Учасники конференції та паркова скульптурна композиція присвячена творам М.В. Гоголя.


Фото 6. Біля входу до заповідника «Біловєжська пуща». 
Інститут геології