Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

Геологи університету в антарктиді

З Антарктиди повернувся професор ННІ «Інститут геології» Митрохин Олександр Валерійович, який з 13 лютого по 22 квітня 2017 р. брав участь у роботі XXI Антарктичної експедиції на Українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Метою його досліджень було вивчення геологічних особливостей району станції, з’ясування умов залягання магматичних утворень, визначення їх петрографічного та мінералогічного різноманіття, створення представницької колекції гірських порід та мінералів для подальших лабораторних мінералого-петрофічних досліджень, моделювання процесів магматичної еволюції та оцінки рудогенеруючого потенціалу.

За період досліджень в сурових умовах Антарктики виконано 47 геологічних маршрутів, під час яких детально вивчено та описано 126 відслонень. Польовими геологічними дослідженнями були охоплені значна ділянка західного узбережжя Антарктичного півострова – Берег Грейама від затоки Жирард-Бей на півночі до мису Туксен на півдні, а також прилеглі острови архіпелагу Вільгельма.

В результаті досліджень розроблена робоча схема геологічного розчленування магматичних утворень в районі УАС «Академік Вернадський»; зібраний фактичний матеріал для складання геологічної карти о. Галіндез, на якому розташована УАС «Академік Вернадський»; виявлені нові рудопрояви заліза та міді, а також прояви напівкоштовного та виробного каміння – яшм та епідозитів; зібрана колекція, яка включає 253 зразка гірських порід та мінералів.

На станції «Академік Вернадський» професор Митрохин О.В. привітав аспіранта ННІ «Інститут геології» Чернова Анатолія Петровича (науковий керівник професор Вижва С.А.), який у складі вже 22 Антарктичної експедиції аж на цілий рік заїхав в Антарктиду продовжувати геологічні дослідження цієї далекої території.

ННІ «Інститут геології» планує і у подальшому продовжувати плідну співпрацю з Антарктичним центром у справі вивчення льодового континенту. 
Інститут геології