Київський національний університет імені Тараса Шевченка
навчально-науковий інститут
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ
 03022, Київ, вул. Васильківська, 90
Головна
Новини
Контакти
Структура
Викладачі
Абітурієнту
Навчання
Аспірантура і докторантура
Наукова робота
Наукові експертизи
Конференції
Наші партнери
Геологічний музей
Бібліотека
Онлайн-бібліотеки
Фотогалерея
Посилання
Студпарламент

 

Новини

/  Головна /  Новини / 

З 17 по 20 червня 2019 року в м. Львів відбувся Перший науковий семінар з оцінки зсувної та селевої небезпеки в Карпатах, організований ННІ «Інститут геології» сумісно з Європейською Асоціацією геовчених та інженерів (EAGE) (голова оргкомітету - завідуюча кафедри загальної та історичної геології, професор О.М.Іванік).

Семінар відкрив керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, який підкреслив важливість дослідження небезпечних геологічних процесів у Карпатському регіоні. В семінарі взяли активну участь фахівці з Великої Британії, Австрії, Румунії, Туреччини, України та інших країн, серед учасників - представники Британської геологічної служби, європейських та вітчизняних університетів, академічних інститутів та виробничих організацій.

Доповіді були присвячені проблемам оцінки зсувної та селевої небезпеки в Карпатах, а також практичним заходам щодо мінімізації впливу небезпечних геологічних процесів на інфраструктурні об‘єкти. Особливий інтерес викликала доповідь Мартіна Мергілі (Австрія, університет BOKU), що стосувалась моделювання каскадних масових потоків в ГІС, а також генерального секретаря Міжнародної Асоціації геоморфологів, наукового співробітника Інституту географії Румунської академії наук Міхая Міку. Роксана Чурен (Британська геологічна служба) поділилась колосальним досвідом моделювання селевих потоків у Великобританії. Олена Іванік доповіла щодо результатів досліджень з оцінки зсувної та селевої небезпеки в Українських Карпатах.

Впродовж роботи семінару було проведено польову геологічну екскурсію по маршруту Львів – Стебник – Коростів – Кольчино - Голубине із дослідженням об’єктів зсувної та селевої небезпеки та застосуванням спеціалізованих георадарних досліджень.

Науковий семінар дав прекрасну можливість гостям нашої країни не лише обмінятись колосальним досвідом з оцінки зсувної та селевої небезпеки в Карпатах, а й зануритися у місцевий колорит, традиції української культури, пізнати насичену подіями історію стародавнього Львову.


 
Інститут геології